İade & Değişim

cicibicikeceler.com üzerinden satın almış olduğunuz ürünleri (parçalı olarak veya tamamını), teslim aldığınız tarihten itibaren on dört (14) gün içinde kullanılmamış olması ve etiketinin koparılmamış olması şartı ile tarafımıza göndererek iade talebinde bulunabilirsiniz. Ürünler hijyen koşulları gereği ancak kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir. Tüm ürünlerde koşulsuz iade hakkı mevcuttur.

İade talebi oluşturarak tarafımıza gönderdiğiniz ürünler iade kargo birimimiz tarafından titizlikle incelenir. Kullanılmamış ve etiketi koparılmamış olan ürünlerin iadesi onaylanır. İadesi onaylanan ürünlerin ödemesi, ödeme yönteminize göre tarafınıza iletilir. (Eğer iade ettiğiniz ürün kusurlu değilse kargo bedeli tarafınıza ödenecek iade tutarı içerisinden kesilir. Kargoyu gönderirken herhangi bir ücret ödemezsiniz. Kredi kartıyla veya banka hesabıyla ödeme yaparak satın aldığınız ve iadesi onaylanan ürününüzün tutarı on dört (14) iş günü içerisinde ödeme yapmış olduğunuz hesap veya kredi kartınıza aktarılacaktır. Bankanızın hizmet politikasına göre iade edilen tutar taksitli veya peşin olarak hesabınıza iletilir. Hesabınıza aktarılan iade ücretiniz bankanızın iş günü ve mesai saatlerine göre size yansıtılmaktadır.

Mesafeli Satış Yönetmeliği kapsamında öngörülen durumları sınırlamamak kaydı ile aşağıdaki ürünlerde cayma hakkı kullanılamaz:

a) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler. (Örneğin: kişiselleştirilmiş ürünler)

b) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler.

cicibicikeceler.com’dan aldığınız kullanılmamış ürünler için 14 gün içerisinde cayma hakkınızı kullanabilirsiniz. Bu süre ürünün size teslim edildiği tarihten itibaren başlar.
Cayma hakkınızı kullandığınıza ilişkin bildirimi yönelttiğiniz tarihten itibaren 14 gün içerisinde ürünü geri göndermeniz gerekmektedir.
Öngörülen süre içerisinde cayma hakkınızı kullanmanız gereklidir. Aksi halde cayma hakkının kullanımı mümkün olmayacaktır.
Kusurlu ürünler haricindeki kargo bedeli müşteri tarafından karşılanır.